{{ getCount }}
Ajánlatkérés
LÉPJEN VELÜNK KAPCSOLATBA
{{ product.title }} +

{{ msg}}

Az értékelés folyamata

1) A pályázatok formai és jogi-adminisztratív előszűrésen mennek át, amit a közreműködő munkatársai végeznek el, a pályázat beadásától számított 15 munkanapon belül.

Az előszűrés során a közreműködők az alábbi szempontokat vizsgálják:

  • a pályázat a megadott határidőn belül érkezett be;
  • a pályázó szervezet jogi formája megfelel a feltételeknek;
  • a pályázó szervezet székhelye Magyarországon van;
  • a pályázó szervezet maximum egy pályázatot nyújtott be;
  • a pályázat ütemterve a megadott keretek között marad;
  • a pályázat megfelel a pályázati program általános célkitűzéseinek és elveinek.

Szükség esetén a közreműködő e-mailen keresztül további tisztázó kérdéseket tehet fel, melyekre a pályázónak 5 munkanapon belül kell válaszolnia. Ha a pályázó elmulasztja a válaszadást a megadott határidőig, akkor a pályázat – a hiányosság természetétől függően – elutasításra kerül.
A pályázó szervezet, illetve a projekt a fent részletezett formai és jogi/adminisztratív szempontoknak való meg nem felelése esetében kizárásra kerül, amiről a közreműködő munkatársai a pályázati határidő lezárását követő 15 munkanapon belül értesítik a pályázót.

A pályázat értékelése a jogi-adminisztratív szűrésen való megfelelés után az alábbiak szerint folytatódik:

2) Minden pályázatot kettő független értékelő önállóan pontoz, és szövegesen is értékel az alábbi szempontok mentén, 0-3 pontig terjedő skálán:

  • Olyan társadalmi problémákra kíván-e választ adni a pályázó, melyek megoldásában a digitalizáció kiemelt szerepet játszik/játszhat?
  • Milyen mértékű a projekt/fejlesztés társadalmi hasznossága, és összhangja a pályázati felhívás célkitűzéseivel és a célcsoport(ok) szükségleteivel?
  • Mennyiben újszerű a projektben megfogalmazott fejlesztési ötlet?
  • A pályázó szervezet eddigi tevékenysége és tapasztalatai alapján képes lesz-e a tervezett projekt megfelelő minőségű lebonyolítására?
  • Mennyire kidolgozott a tevékenységek bemutatása, mennyire képeznek a tevékenységek és módszerek kerek egészet?
  • Várható-e az eredmények, hatások fennmaradása és további hasznosulása a projekt vége után?
  • A tervezett költségvetés reális és a tevékenységekkel alátámasztott-e?

Az értékelők javaslatot tesznek az Invitech részére a pályázat támogatására vagy elutasítására valamint a pályázatok rangsorára. Az értékelés 2021. december 10-ig zajlik le. A tartalmi elbírálás során az értékelők további információkat kérhetnek a projektre és a szervezetre vonatkozóan.
A kérdéseket a közreműködő munkatársa küldi ki e-mailen a pályázónak. Az e-mailben megjelölik a válaszadás határidejét is – ez alapesetben a kiküldéstől számított 5 munkanap. A válaszadás elmulasztása esetén a pályázatot a rendelkezésre álló információk alapján fogják értékelni.

3) Az értékelők által adott pontszámok alapján tett javaslatokat és a felállított, 20 legjobb helyezést tartalmazó rangsort a közreműködők átadják az Invitech részére, a zsűri felé történő továbbítás céljából. Adott esetben az Invitech, illetve a zsűri a kiválasztott pályázók képviselőjét egy személyes beszélgetésre is meghívja.

4) A közönségszavazás 2022. január 3.- január 16. között kerül meghirdetésre az Invitech Facebook-oldalán, melyre az előszűrés során kiválasztott pályázatok kerülnek be. A szavazás nyertese az Innomax közönségdíjának birtokosává válik, míg minden más közönségszavazat beépül a zsűri és a közönség értékelésébe.

5) Az Invitech a végleges döntést és a támogatottak névsorát mind az 5 díj esetében a 2022. februári díjátadó gáláján hirdeti ki, melyre előzetesen minden, a zsűri által shortlistre javasolt pályázó meghívást kap.

Széchenyi logo